United for Hope Soccer Tournament FAQ

Results for 2020

United for Hope Soccer Tournament

2/6/2021
Texas
Tournament Director
Rhonda Sayre
BOYS: U8 - U15
GIRLS: U8 - U15
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstar_borderstar_border
Recruiting
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Technology
starstarstarstar_borderstar_border
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box_outline_blank
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box_outline_blank
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box_outline_blank
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Boys U9 U9 BlackChampion: Tigres Laredo Academy Tigres Laredo 2011
Finalist: Rogue San Antonio Rogue 11'
star Green Division
Boys U9 U9 GoldChampion: Arsenal2011
Finalist: Classics Elite SA CE 12b Liverpool
N/A
Boys U9 U9 SilverChampion: Barca Academy Austin 12b Blue
Finalist: Bvb International Academy Satx 12/13 Black
N/A
Boys U10 U10 BlackChampion: Barca Academy Austin 10b Garnet
Finalist: Titans FC SA 10 O'toole
star Green Division
Boys U10 U10 GoldN/A
Boys U11 U11 Blackstar Green Division
Boys U11 U11 Goldstar Green Division
Boys U11 U11 Silverstar Green Division
Boys U12 U12 BlackChampion: Lions FC Lions 08 Red
Finalist: Classics Elite SA CE 08b Pre-ecnl
star Green Division
Boys U12 U12 GoldChampion: Lions FC Lions 08 White
Finalist: SA City 08b White West
star Green Division
Boys U12 U12 SilverChampion: Arsenal FC Arsenal 08 Red
Finalist: Kingsville Youth Soccer Assn Enforcers
star Green Division
Boys U13 U13 BlackChampion: Titans FC SA 07b
Finalist: Barca Academy Austin 07b Blue
star Green Division
Boys U13 U13 GoldChampion: FC Dallas Wtx 07b Red Midland
Finalist: Bvb IA Satx 07b
star Green Division
Boys U13 U13 Silverstar Green Division
Boys U14 U14 BlackChampion: Titans FC SA 06b
Finalist: Classics Elite SA CE 06b Ecnl
star Green Division
Boys U14 U14 GoldChampion: Buffalos FC 06/07 Boys
Finalist: Barca Academy Austin 06b Garnet
star Green Division
Boys U15 U15 Blackstar Green Division

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Girls U10 U9/U10 BlackChampion: Lionesses 10
Finalist: Sting SA 11 Johnson
star Gold Division
Girls U12 U11/U12 BlackChampion: Classics Elite SA CE 09g
Finalist: Fierce 09g
star Blue Division
Girls U12 U11/U12 GoldChampion: Classics Elite SA CE 08g White
Finalist: Lionesses 08
star Green Division
Girls U12 U11/U12 Silverstar Green Division
Girls U13 U13 BlackChampion: Classics Elite SA CE 08g Pre-ecnl
Finalist: Sting SA 07 Cox
star Green Division
Girls U13 U13 GoldChampion: Bulverde Ysa 07 G S2
Finalist: Buffalos FC 07/08 Girls
star Green Division
Girls U14 U14 BlackChampion: Classics Elite SA CE 06g Ecrl
Finalist: Lions FC Lady Lions 06 Red
star Green Division
Girls U14 U14 Goldstar Green Division
Girls U15 U15 Blackstar Blue Division