Best of the Bay FAQ

Results for 2020

Best of the Bay

3/26/2021
Florida
Tournament Director
Mike Winsor
BOYS: U10 - U14
GIRLS: U9 - U14
Distance
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Competition
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Variety
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border

Select your team to view how this event rates for you

Seeding
starstarstarstar_borderstar_border
Recruiting
star_borderstar_borderstar_borderstar_borderstar_border
Technology
starstarstarstar_borderstar_border
Technology
  • Online Applicationcheck_box
  • Online Payment Processingcheck_box
  • Online Check-Incheck_box_outline_blank
  • Online Document Vaultcheck_box_outline_blank
  • Coaching Conflictscheck_box
  • Change Notificationscheck_box_outline_blank
  • Scoring Notificationscheck_box
  • Real - time Scoringcheck_box
  • Weather Updatescheck_box_outline_blank
  • Auto Advancementcheck_box

Click division to view schedule

Boys

Click level to view statistics

Boys U10 U10 Boys - RedChampion: Csvys Venice 2011 Venice (alcaraz)
Finalist: West Florida Flames 11b Academy Gold Bra
star Silver Division
Boys U10 U10 Boys - BlueChampion: West Florida Flames 11b Academy Blue Bra
Finalist: Florida Premier FC 11 Boys Black
star Green Division
Boys U11 U11 Boys - RedChampion: Csvys Venice 2010 Venice (nguyen)
Finalist: Cssfc Strictly Soccer FC Select
star Blue Division
Boys U11 U11 Boys - BlueChampion: North Port Fusion FC Csnps Jorge
Finalist: Csbrs Braden River SC 10 Boys Elite Whit
star Green Division
Boys U12 U12 Boys - RedChampion: Csvys Venice 2009 Venice (stelzer)
Finalist: Cnfhs First Hernando Ysc Hernando Heat 0
star Blue Division
Boys U12 U12 Boys - BlueChampion: Cnhys Florida Coast Futbol 2009 Strikers
Finalist: Csner St. Pete Raiders 2009 B - Rush
star Green Division
Boys U13 U13 BoysChampion: Strictly Soccer FC Blue
Finalist: Csner St. Pete Raiders 2008 B - Acosta
star Green Division
Boys U14 U14 BoysChampion: Strictly Soccer Futbol Boys 07 Select
Finalist: Cnfct FC Tampa Rangers Newcastle
star Green Division

Click division to view schedule

Girls

Click level to view statistics

Girls U10 U10 GirlsChampion: Cscfl Celtic FC Florida 2011 Girls
Finalist: West Florida Flames U10g Academy Gold Ea
N/A
Girls U11 U11 GirlsChampion: Cscfl Celtic FC Florida 2010 Girls Green
Finalist: Csppy Central Academy Youth 2010-2011 -
star Silver Division
Girls U12 U12 GirlsN/A
Girls U13 U13 GirlsChampion: Csbrs Braden River SC 08 Girls Elite
Finalist: Csner St. Pete Raiders 2008 G - Brinkley
star Red Division
Girls U14 Girls U14Champion: Csvys Venice 2007 (porvaznik)
Finalist: Csner St. Pete Raiders 2007 G - Paris
star Blue Division